Siber Güvenlik Riskinin Kilit Noktası: Çalışanlarınız

Günümüzde kuruluşlar, gelişmiş kimlik avı filtreleri ve güvenlik duvarları gibi birçok güvenlik uygulamasına sahiptir. Bu nedenle, siber suçlular artık insan hatasını hedef alıyor: İnsan hatası kaynaklı saldırılar tüm siber olayların %90'ını1 oluşturmaktadır. Çalışanlarınızın alacakları bir siber farkındalık eğitimi, siber suçlular için bir giriş noktası olup olmayacaklarını ya da kuruluşun siber güvenliğine katkıda bulunup bulunmayacaklarını belirleyecektir.  

Özellikle kimlik avı, sahte websiteleri ve e-posta saldırılarının çok yaygın hale gelmesi sonucunda çalışanlarınızın eğitimi ve farkındalık düzeyi çok daha önemli bir konu haline geldi. BT sistemlerinizi ve verilerinizi korumak için, siber güvenlik farkındalığını artırmak ve çalışanlarınızın becerilerini geliştirmeniz gerekmektedir.  

Human error now accounts for 90% of all cyber-incidents

İnsan hatası kaynaklı siber olaylar 
tüm siber saldırıların %90'ını oluşturur 

The first point of cybersecurity risk: your people

Ücretsiz kılavuzu inceleyin veya 2 ay boyunca ücretsiz kullanın

Artık daha ilgi çekici, etkili ve akılda kalıcı içerik ve simüle edilmiş saldırılarla her seviyeden çalışanlara siber güvenlik eğitimi verebilirsiniz. 

Çalışanlarınızı eğitmek, korumak ve güçlendirmek hakkında daha fazlasını keşfedin. Kaspersky ASAP platformu ile eğitiminizi ücretsiz deneme sürümü ile başlatarak dakikalar içinde kullanmaya başlayın. 

Eğer platformu satın almak isterseniz Haziran ayı sonuna kadar %75 indirimle sahip olabilirsiniz. İndirim detayları ve talepleriniz için bize [email protected] eposta adresinden ulaşabilirsiniz

Eğitime şimdi başlayın 

2 Ay Boyunca Ücretsiz Deneyin


Educate, protect and empower

Eğitin, Koruyun, Güçlendirin

Çalışanlara sınırsız çalışma özgürlüğü verin

Çalışanlara sınırsız çalışma özgürlüğü verin

Çalışanlarınız, nerede olurlarsa olsunlar teknolojilerinizi güvenle kullanabilir mi? İşletmelerin %52'si2 kurumsal BT güvenlik stratejisinden ödün veren dikkatsiz eylemler veya bilgi eksikliği nedeniyle çalışanların en büyük BT güvenlik zayıflığı olduğunu kabul ediyor. 

Çalışanların şirketinizi koruyabileceğinden ve koruduğundan emin olmanın tek bir yolu vardır: Etkili ve sürekli siber güvenlik eğitimi. Kaspersky Automated Security Awareness Platform (ASAP) ile eğitim süreçleri, iş gücünüz için güvenli  bir ortam oluşturmak için ilgi çekici konularla otomatik olarak sunulur.. 

52% of businesses admit that employees are their biggest IT security weakness

İşletmelerin %52'si çalışanların en büyük BT güvenlik zayıflıkları olduğunu kabul ediyor

Show don’t tell: a better way to train

Anlatmayın.Gösterin: Eğitimin daha iyi bir yolu

Ücretsiz kılavuzu inceleyin veya 2 ay boyunca ücretsiz kullanın

Kaspersky ASAP, siber güvenlik becerilerinin öğretilme şeklini büyük bir değişiklikle sunar: Kolayca unutulan öğrenmenin yerine yüksek düzeyde etkileşim, hatırlanabilirlik ve etkililiğe sahip eğitim süreçleri.

Eğitimimizde etkileşimin rolü hakkında daha fazlasını keşfedin. Kaspersky ASAP platformu ile eğitiminizi ücretsiz deneme sürümü ile başlatarak dakikalar içinde kullanmaya başlayın. 

Eğer platformu satın almak isterseniz Haziran ayı sonuna kadar %75 indirimle sahip olabilirsiniz. İndirim detayları ve talepleriniz için bize [email protected] eposta adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğitime şimdi başlayın

2 Ay Boyunca Ücretsiz Deneyin


Öğrenimi otomatikleştirerek siber güvenlik becerilerini geliştirin

Tüm siber olayların yaklaşık %90'ının1 insan hatasından kaynaklandığından, çalışanlar için siber güvenlik eğitimleri gereklilik arz ediyor. Kaspersky Automated Security Awareness Platform (ASAP) ile temel sınıf tarzı eğitim modelinden, çalışanların farklı seviyelerine uygun olarak değişen içeriklere sahip, tam otomatik, akılda kalıcı çevrimiçi öğrenime hızla geçebilirsiniz. 

Hemen kullanıma sunulabilecek yüzlerce farklı pratik beceri seti ile tüm düzeylerdeki çalışanlara sürekli ve artımlı eğitim modeli uygulanabilir. Tüm eğitimler Kaspersky'nin 20+ yıllık siber güvenlik deneyimi ile hazırlanmıştır. 

Tüm siber olayların %90'ı insan hatasından kaynaklanmaktadır

Tüm siber olayların %90'ı
insan hatasından kaynaklanmaktadır

Automate learning and improve cybersecurity skills

Demoyu izleyin veya Ücretsiz Deneyin

Kaspersky, yakın zamanda yayınlanan Gartner Peer Insights ""Voice of the Customer’: Security Awareness Computer-Based Training, 2021" raporunda EMEA pazarında Müşterinin Seçimi olarak adlandırılan tek üreticidir3.

Kaspersky'nin kuruluşunuza siber güvenlik eğitimi sunmada nasıl yardımcı olabileceğini kendiniz görün. Kaspersky ASAP platformu ile eğitiminizi ücretsiz deneme sürümü ile başlatarak dakikalar içinde kullanmaya başlayın. 

Eğer platformu satın almak isterseniz Haziran ayı sonuna kadar %75 indirimle sahip olabilirsiniz. İndirim detayları ve talepleriniz için bize [email protected] eposta adresinden ulaşabilirsiniz.


Eğitime şimdi başlayın

1Analysis of data breach reports filed with the Information Commissioner’s Office (ICO)

2Kaspersky – “The human factor in IT security”, 2018

3Gartner Peer Insights ‘Voice of the Customer’: Security Awareness Computer-Based Training, 2021

Kaspersky ASAP - Kısa Tanıtım Videosu